• Auto Bassadone OÜ
 • Küsi pakkumist

  Mark*:
  Mudel*:
  Esindus*:
  Nimi*:
  Telefon*:
  E-post*:
  Lisainfo:
  * märgitud väljad on kohustuslikud

  * Märke tegemisega nõustun oma isikuandmete töötlemisega vastavalt Auto Bassadone OÜ privaatsustingimustele.

  Soovin proovisõidule

  Nimi*:
  Telefon*:
  E-post:
  Mark*:
  Mudel*:
  Toimumise koht*:
  Telli enda juurde:
  Kuupäev:
  Kellaaeg:
  Lisainfo:
  * märgitud väljad on kohustuslikud

  * Märke tegemisega nõustun oma isikuandmete töötlemisega vastavalt Auto Bassadone OÜ privaatsustingimustele.

  Soovin teeninduse aega

  Auto reg number*:
  Telefon*:
  E-post:
  Mark*:
  Teenindus*:
  Soovin rentida asendusauto*:
  Lisainfo*:
  * märgitud väljad on kohustuslikud

  * Märke tegemisega nõustun oma isikuandmete töötlemisega vastavalt Auto Bassadone OÜ privaatsustingimustele.

  Lisatud 02.03.2021

  Hyundai tõmbas katte uudismudelilt Bayon, mida iseloomustab kompaktne välimus, ruumikas sisemus ning rikkalik valik edumeelseid turvasüsteeme ja sidelahendusi. Tuues turule uue B-segmendi linnamaasturi Bayon, pakub Hyundai oma klientidele senisest veelgi enam valikuvõimalusi.

  Hyundai Motor tõi täna avalikkuse ette oma uhiuue linnamaasturi Bayon, mis on välja töötatud spetsiaalselt Euroopa turu jaoks. B-segmendi linnamaasturina on Bayon uusim ja väikseim liige Hyundai pidevalt kasvavas SUV-mudelite peres.

  Väljast kompaktne, ent seest ruumikas uhiuus Bayon saab kaasa pika nimekirja intelligentseid turvasüsteeme ja ühenduvuslahendusi, millega see oma suurusklassis teiste seast silma paistab. Sel moel demokratiseerib uus Bayon tehnoloogiat, muutes tipptasemel turva- ja ühenduvuslahendused kõikidele senisest palju kättesaadavamaks.

  Lähtudes nime panekul Hyundai linnamaasturite puhul kasutatud strateegiast, andis Bayoni nime jaoks inspiratsiooni populaarne kuurortlinn Bayonne – Baskimaa pealinn, mis on üks kõige kaunimaid puhkuse veetmise sihtkohti Prantsusmaa edelaosas. Kuna Bayon on loodud vastavalt Euroopa autoturu nõudmistele, otsustaski ettevõte anda sellele Euroopaga seotud nime.

  Bayon näitab uusimaid disainisuundumusi Hyundai linnamaasturite seas, eristudes konkurentidest oma ootamatute ja pilkupüüdvate proportsioonide ning tugevate graafiliste elementidega. Ühtlasi on see Hyundai Sensuous Sportiness-disainikeele uusim tõlgendus, mis ühendab emotsionaalsed väärtused innovaatiliste lahendustega.

   

  „Kuna linnamaasturi keretüübi populaarsus kogu maailmas jätkuvalt kasvab, nägi Hyundai nõudlust mudeli järele, mis sobiks oma mõõtmetelt hästi Euroopa linnaliikluseks, pakkudes samas piisavalt ruumi klientide vajaduste rahuldamiseks,“

  ütles Andreas-Christoph Hofmann, Hyundai Motor Europe’i turunduse ja tootevaldkonna asepresident.

  Koos Bayoniga on Hyundai nüüd lansseerinud üle maailma seitse uut või uuendatud mudelit kõigest 12 kuuga – või koguni 20, kui lugeda kokku kõik keretüüpide ja jõuallikate variatsioonid, tehes 2020. aastast mudelivaliku laienemise rekordaasta.

  Väliskujundus

  Bayoni iseloomustab tõeliselt omanäoline väliskujundus, mis seda selgelt konkurentidest eristab. Ainukordsed disainilahendused, kõrgtehnoloogilise välimusega detailid ja puhas üldmulje tõstavad uustulnuka teiste seast kohe esile.

  Autonina ehib lai allapoole avanev iluvõre, mis rõhutab auto kindlat hoiakut. Kolmeosalised esituled kombinatsioonis õhu sissevõtuavadega annavad oma arhitektuuriga autole kordumatu ilme. Kitsas horisontaalne õhu sissevõtuava, mis ulatub ühest päevatulest teiseni, muudab mulje autost laiemaks ning põhjakaitse annab tunnistust auto SUV-identiteedist.

  Auto külgedel lisab dünaamilisust kiilukujuline õlajoon. Nooleotsa meenutav C-piilari vorm mõjub värskelt ja ootamatult. Kombinatsioonis kerelaiendite ja liistudega annab see autole ainulaadse välimuse.

  Tagapiilari dünaamikat võimendavad noolekujulised tagatuled. Nende väljaulatuv paigutus teeb auto visuaalselt laiemaks. Lisaks rõhutab laiust ka tagatulesid ühendav peen horisontaaltriip, mis seob omavahel kokku vormid auto külgedel ja taga. Nurgelised jooned tagumiste rattakaarte kohal lisavad reljeefsust ning elavdavad auto üldilmet. Jõuline tagaosa ja visuaalselt pikendatud tagaaken küljel teevad kordumatu väliskujunduse veelgi väljendusrikkamaks. Modernsele ilmele panevad kauni punkti täis-LED-tuled ja suunatuled.

  Bayon on saadaval nii 15-tolliste terasvelgedega kui ka 16- või 17-tolliste valuvelgedega.

  Kerevärve on valikus kokku üheksa, sh uus lansseerimisvärv Mangrove Green. Koos paljude kerevärvidega on valikvarustusena saadaval ka teist värvi (Phantom Black) katus.

  Moodne digitaalne interjöör

  Bayoni puhaste joontega salong on ruumikas ja valgusküllane. Selle kujundamisel suunati fookus nii ees kui taga istujate maksimaalse sõidumugavuse tagamisele ning pagasiruumi suurendamisele. Interjööris on tähtsal kohal suurepäraseid ühendusvõimalusi pakkuvad seadmed, sh 10,25-tolline digitaalne näidikuplokk ja 10,25-tollise ekraaniga navigatsioonisüsteem või 8-tollise ekraaniga info- ja meelelahutussüsteem. Viimane on saadaval juhtmevaba Apple Carplay ja Android Auto toega.

  Sõitjad saavad autos viibimise hubasemaks muuta LED-meeleoluvalgustusega, mis valgustab esiistmete jalaruumi, uksepaneele, esiuste ukselinke ning hoiuruumi keskkonsooli all.

  Uus Bayon pakub sisustuse jaoks mitmeid hoolikalt valitud neutraalseid värvitoone ja materjale. Tasakaalukas sisekujunduse ja värvikontseptsioon koos väikeste ja elegantsete aktsentidega loob rahuliku õhkkonna. Bayoni põhivarustusse kuulub musta (Full Black) tekstiiliga siseviimistlus, mille kõrval on valikvarustusena saadaval veel kaks värvikombinatsiooni: tume- ja helehall (Dark Grey/Light Grey) ning tumehall koos safariroheliste õmbluste ja detailidega (Dark Grey/Safari Green).

  Suurepärase kvaliteediga kuulamiselamusi tõotab sõitjatele tipptasemel Bose’i helisüsteem.

  Hyundai Bluelinki telemaatikateenused

  Bayon on varustatud ka Hyundai uusimate Bluelinki teenustega. Uudisena saab selle põlvkonna Bluelink kaasa integreeritud kalendri funktsiooni. See tähendab, et juht saab vaadata oma Google’i või Apple’i kalendri sissekandeid otse auto info- ja meelelahutussüsteemi ekraanilt. Kui kalendrisse on märgitud kohtumine koos aadressiga, saab selle importida otse auto navigatsioonisüsteemi.

  Lisaks saavad kasutajad Bluelinki mobiilirakendusega vaadata oma auto asukohta, lukustada või avada kaugjuhtimisega auto uksi või vaadata autot puudutavat teavet, nt hooldusaega või kütusetaset.

  Ruumikas ja mugav

  Hyundai Bayon pakub linnamaasturile kohast mugavust ja hoiuruumi koos B-segmendi sõidukile omase väleduse ja kütusesäästlikkusega. Selle kompaktsed välismõõtmed ja peresõbralik interjöör tähendavad seda, et kliendid saavad nautida parimat mõlemast maailmast: samal ajal, kui kompaktne suurus ja suurepärane nähtavus teevad sisenemise mugavamaks ja auto juhtimise lihtsamaks, pakub auto ka kindlus- ja turvatunnet, mida kliendid Hyundai linnamaastureilt kõrgema istumisasendi tõttu ootavad.

  Hoolimata kompaktsetest välismõõtmetest paistab Bayon oma 411-liitrise pakiruumiga silma ootamatult suure pagasimahuga. Nutikas pakiruumi kate, mille saab tagaistme tagant pagasi peale tõmmata, lisab praktilisust.

  Auto mõõtmed – pikkus 4180 mm, laius 1775 mm, teljevahe 2580 mm ja kõrgus 1490 mm (17-tolliste velgedega 1500 mm) – võimaldavad saavutada täiusliku tasakaalu kompaktsuse ja mugavuse vahel. Tänu piisavale jalaruumile saavad kõik autos viibijad mugavalt sõitu nautida, pole vahet, kas nad istuvad ees või taga: esiistmetel on jalaruumi 1072 mm ning tagaistmel 882 mm.

  Tõelise linnamaasturina on Bayoni kliirens tervelt 183 mm (koos 17-tolliste velgedega) – kõrgem, kui enamikul B-segmendi sõidukitel.

  Oma klassi parim turvapakett

  Bayon jagab teiste Hyundai SUV-mudelipere liikmetega sama turvalist ja kindlat DNA-d ning saab kaasa sellele vastava turvavarustuse. Pakkudes suurepärast komplekti Hyundai SmartSense-turvasüsteemidest, on Bayon omas segmendis taas kord ületamatu. Ja mis kõige parem – paljud neist kuuluvad juba mudeli põhivarustusse.

  Sõiduraja jälgimise abisüsteem (LFA) hoiab autot oma sõiduraja keskel. Esikokkupõrke vältimise abisüsteem (FCA) hoiatab juhti kokkupõrkeohu korral esmalt helisignaaliga ning rakendab siis vajadusel pidurid õnnetuse vältimiseks ise tööle. See süsteem tuvastab teisi sõidukeid, jalakäijaid ja jalgrattureid, aga märkab ka seda, kui juht hakkab ristmikul vasakpööret sooritama ja on oht vastassuunast läheneva sõidukiga kokku põrgata – sel juhul pidurdab süsteem automaatselt. Veel üks edumeelne süsteem on navigeerimisinfol põhinev intelligentne isekohanduv kiirushoidik (NSCC), mis kasutab maanteel või kiirteel auto sõidukiiruse iseseisvaks reguleerimiseks navigatsioonisüsteemi andmeid.

  Juhi tähelepanu hajumise hoiatussüsteem (DAW) analüüsib sõidumustreid, et tuvastada juhi unisust või tähelepanu kaotamist. Seda süsteemi täiendab eesoleva sõiduki eemaldumise märguanne (LVDA), mis annab juhile märku, kui auto ees peatunud sõiduk on taas liikumist alustanud ja juht sellele piisavalt kiiresti ei reageeri. Lisaks annab hõivatud tagaistme märguanne (ROA) juhile enne autost väljumist märku, kui andurid on tagaistmel liikumise tuvastanud. See teeb Bayoni tagaistujate – sh laste ja lemmikloomade – jaoks veelgi turvalisemaks.

  Olemas on ka abisüsteemid, mis hoolitsevad sõiduohutuse eest väikestel kiirustel ja parkimisel. Tagurdamisel tuvastatud takistusega kokkupõrke vältimissüsteem (PCA-R) hoiatab juhti ning paneb pidurid vajadusel automaatselt tööle, kui aeglaselt parkimiskohale tagurdades tuvastatakse auto taga mõni takistus. Kui juht tagurdab parkimiskohalt välja ja küljelt läheneb mõni teine auto, aitab juhti sarnasel moel tagurdamisel tuvastatud ristsuunalise liiklusega kokkupõrke vältimissüsteem (RCCA). Palju abi on ka iseparkimissüsteemist (PA), mis pargib auto andurite ja intelligentse tarkvara abil ära poolautomaatselt, aidates juhti kitsale parkimiskohale manööverdamisel.

  Kui aga juhtubki avarii ja auto turvapadjad täituvad, helistab hädaabikõne süsteem eCall automaatselt häirekeskusele. Vajadusel saavad autos viibijad ühe nupuvajutusega hädaabinumbrile helistada ka ise.

  Jõuallikad

  Tänu uuenduskuuri läbinud Kappa mootoritele võib Bayon tunda uhkust oma väikese kütusekulu ja konkurentsivõimeliste CO2 heitmenäitajate üle. Vähendatud töömahuga T-GDi on otsesissepritsega eriti tõhus turbomootor. Uus Bayon on saadaval ka Hyundai ainulaadse 48 V kerghübriidtehnoloogiaga.

  Bayoni mootorites on kasutusel Hyundai CVVD-tehnoloogia (pidevalt muudetav klappide avatusaeg), mis reguleerib vastavalt sõiduoludele pidevalt aega, kui kaua klappe avamisel ja sulgemisel lahti või kinni hoitakse. See parandab mootori suutlikkust, vähendades samal ajal kütusekulu ja seeläbi ka heitmekogust.

  Mootorivaliku tipus troonib 1,0-liitrine 120 hj T-GDi koos 48 V kerghübriidsüsteemiga, mille juurde kuulub 7-käiguline topeltsiduriga käigukast (7DCT).

  1,0-liitrise T-GDi 100 hj versiooni juurde saab valida kas 6-käigulise käsikäigukasti (6MT) või 7-käigulise topeltsiduriga käigukasti (7DCT).

  1,0-liitrine T-GDi-mootor, mis on saadaval koos või ilma 48 V kerghübriidsüsteemita, laseb teha valiku kolme eri sõidurežiimi (säästlik, normaalne ja sportlik) vahel, et muuta vastavalt sõiduoludele mootori reaktsiooni ja roolisüsteemi seadeid.

  Bayon on saadaval ka 1,2-liitrise 84 hj MPi-mootoriga, mille paariliseks on viiekäiguline käsikäigukast (5MT).

  Bayon on esimene Hyundai linnamaastur, mille varustusse kuulub pöörete sobitamisfunktsioon (Rev Matching) – lahendus, mille reeglina saavad kaasa märksa võimsamad Hyundai mudelid. See sünkroniseerib mootori pöörded väljundvõllile vastavaks, muutes käiguvahetused madalamale käigule sujuvamaks ja sportlikumaks. Funktsioon on saadaval koos 1,0-liitrise T-GDi-mootori ja 7DCT-käigukastiga kõikide sõidurežiimide jaoks.

  Uhiuus Hyundai Bayon saabub Eestisse 2021. aasta varasuvel. Uue mudeli hindu ei ole veel kinnitatud.

  Töölaua versioon