• Auto Bassadone OÜ
 • Küsi pakkumist

  Mark*:
  Mudel*:
  Esindus*:
  Nimi*:
  Telefon*:
  E-post*:
  Lisainfo:
  * märgitud väljad on kohustuslikud

  * Märke tegemisega nõustun oma isikuandmete töötlemisega vastavalt Auto Bassadone OÜ privaatsustingimustele.

  Soovin proovisõidule

  Nimi*:
  Telefon*:
  E-post:
  Mark*:
  Mudel*:
  Toimumise koht*:
  Telli enda juurde:
  Kuupäev:
  Kellaaeg:
  Lisainfo:
  * märgitud väljad on kohustuslikud

  * Märke tegemisega nõustun oma isikuandmete töötlemisega vastavalt Auto Bassadone OÜ privaatsustingimustele.

  Soovin teeninduse aega

  Auto reg number*:
  Telefon*:
  E-post:
  Mark*:
  Teenindus*:
  Soovin rentida asendusauto*:
  Lisainfo*:
  * märgitud väljad on kohustuslikud

  * Märke tegemisega nõustun oma isikuandmete töötlemisega vastavalt Auto Bassadone OÜ privaatsustingimustele.

  Lisatud 24.04.2023

  Autohalle testib! Uus Citroën C4 X

  Auto juurde kõndides jäi esmalt silma sõiduki veidi erilisem valge värv. No ta ei ole lihtsalt puhas valge, vaid seal on mingi äge tera sees, mis tekitab õrna sinise alatooni ja paneb auto särama. Välimuselt meenutab ta üpris palju oma eelkäijat või koguni väiksemat venda C4, aga see on tegelikult arusaadav - auto on ju peaaegu sama, lihtsalt veidi pikem ja sedaan kerega. Citroëni tehas küll ütleb et tegu on totaalselt uue autoga ja nii ka on, aga tavainimesele kes igapäevaselt autoesinduses ei tööta või nendega kokku ei puutu on tegu ikkagi pikema kerega C4-ga. 

  Käime kiirelt üle ka auto tehnilise poole. Uue C4 X puhul on valikus koguni 4 varustuse taset: Feel, Feel Pack, Shine ja Shine pack, viimase puhul muide algab hind väga mõistliku 30 490€ juurest. Lisaks nagu Citroënile juba omane on kolm mootori valikut: Puretech 100 mida saab osta manuaal kastiga ja bensiinimootoriga, Puretech 130 mis on juba automaatkastiga ning bensiin ja see sama Puretech 130 kuid tegu on automaatkasti ja diiselmootori kombinatsiooniga mis omakorda loob väga hea sõidu ökonoomsiuse ja piinlikult väikese kütusekulu.  Uut C4 X on võimalik saada ka elektrilisena mille sõiduulatus on 360km ja hinda algab 39 990€ juurest, mis arvestades praeguseid elektriautode hindasid on ikkagi pigem odavamapoolne elektriauto.

  Disaini kohapealt jälgib Citroën endiselt oma kõrget standardit, ilusad kere jooned, futuristlik tulede disain ja üleüldiselt ilus komplekt. Ilmselt esimene detail, mis silma jääb on katuseluuk, mida jääd imetlema just siis kui ta on lahtises asendis. Luuk sõidab mööda katust antennini välja ja näeb ehk mõne arvates veidi imelik välja, kuid minu arust on see äge disainilahendus. Vaieldamatult lemmik detail selle auto puhul on tagatuled - need lihtsalt on eriliselt lahedad.

  Kui auto välimus sai üle käidud, siis tuli salongi istuda ja kilomeetreid mõõtma hakata. Autosse istudes sain kohe aru, et reklaamlause "Prantsuse elegantsi ja praktilisuse kombinatsioon" peab täiesti paika. Praktiline, ilus, mugav, loogiline ja silmatorkav on sõnad, millega ma oma esimest emotsiooni kirjeldan. Salongi ülesehitus on lihtne ja loogiline, rooli peal on päris palju nuppe kuid miski ei häiri ja ei tekita segaduse tunnet, nagu ei suudaks otsustada kuhu vajutada. Väga palju on ka võimalik muuta läbi ekraani, veidi seadeid näppides saab auto sisevalguse eredust, ekraani intensiivsust või heli seadistust muuta vaid mõne liigutusega. Kui veel auto ühendada ära MyCitroën äpiga siis on võimalusi veelgi rohkem, näiteks saad sa muuta spidomeetri väljanäegemist, info kuvamist või koguni vaadata oma kütuse kulu, kui palju veel sõita saad ja ka muidugi sõiduki asukohta. 

  Esinduse eest välja maanteele sõites, keerasin raadio nulli ja kiirendasin – üllatavalt vaikne on see salong. Rehvimüra tuleb sisse vähe ja mootori kerge nurrumine ei häiri ka olukorras, kus raadio vaikib ja üksi autos oled. Maanteesõit aga ei olnud päris see mida plaanisin... Niisiis keerasin kõrvalise ja käänulise teepeale, mis oli teadlikult valitud konarlik ja ebaühtlane, et päriselt aru saada, mida autol pakkuda on. 15 km hiljem sain aru miks Rolls Royce omalajal Citroënilt vedrustuse ostis – nagu pilve peal sõidad. Sõiduelamus on pehme, mugav ja ülimalt stabiilne. Kordagi ei tundud hirmu et nüüd mõni tee konarlus rooli käest viib võib selgroo ära nihestab. Lihtsalt nii teistmoodi sõiduelamus. 

  Sisemuse juurde tagasi tulles – suur ekraan, mugavad istmed, rajahoidja ja adaptiivne püsikas, istmesoojendused ja palju muud - lisade nimekiri on nii pikk, et seda ei jõua üles loetleda. Suure ekraani puhul on eelis juhtmevaba CarPlay - Waze ekraanile, Spotifyst mingi mõnus muusika põksuma ja sõit on kohe väga palju nauditavam. Salongis on ka piisavalt palju hoiulaekaid. Ja näiteks kui peaksid tahtma perega puhkusele minna siis pakiruumi suurus annab võimaluse pool elamist kaasa pakkida ja suve nautima sõita.

  Heli kvaliteet on hea, puuteekraan on kiire ja kõigi vajalike funktsioonidega, ja mis suve nautimise uuele tasemele viib - katuse luuk. See silmatorkav ja mõnusalt suur panoraamkatus sõidab ilusti lahti ja laseb igal kilomeetril mõnusat suveilma ka oma juustes tunda. Kui 110 alas muidugi lahtise luugiga sõita siis hakkab salongi kostuma veidi harjumatu tolmuimeja hääl kuid see ei häiri, pigem on tegu sellise muheda vaikse robottolmuimejaga mis vaikselt oma asja ajab.

  Kokkuvõtteks võin öelda, et tegu on Citroëni vaieldamatu lipulaevaga, mis sõidumugavuse ja vaiksuse kohapealt teeb silmad ette ka uuematele luksusautodele. Kui oled harjunud juba C4-ga siis disaini kohapealt meeletut uuendust toimunud ei ole ja süda tuksub tal ka endiselt samamoodi. Üleüldiselt väga hea ja mõnus auto millega sõita. 

  Natukene hinnast ka - auto hind algab 21 990€, mis on taskukohane nii noorele kui ka vanemale inimesele. Ja selle raha eest on luksust, mugavust ja arvestades ka tänaseid kütuse hindu õkonoomusust rohkem kui küll! Katuseluuk, ilus valuvelg ja mõnusalt avar salong lihtsalt kutsuvad sõitma. Mina sain selle autoga sõita küll vaid ühe nädalavahetuse aga mina armusin küll ära, no ei saa selle prantsuse mugavuse vastu ikka nii naljalt. Ma ei liialda kui ütlen et mõned uuemad luksusautod peavad ikka tugevalt peeglisse vaatama et aru saada kuidas prantsuse tootjad nii tugevalt neile silmad ette teevad. 

  Tahad täpsemalt autost teada? Vajuta siia!

   

   

  Töölaua versioon