• Auto Bassadone OÜ
 • Küsi pakkumist

  Mark*:
  Mudel*:
  Esindus*:
  Nimi*:
  Telefon*:
  E-post*:
  Lisainfo:
  * märgitud väljad on kohustuslikud

  * Märke tegemisega nõustun oma isikuandmete töötlemisega vastavalt Auto Bassadone OÜ privaatsustingimustele.

  Soovin proovisõidule

  Nimi*:
  Telefon*:
  E-post:
  Mark*:
  Mudel*:
  Toimumise koht*:
  Telli enda juurde:
  Kuupäev:
  Kellaaeg:
  Lisainfo:
  * märgitud väljad on kohustuslikud

  * Märke tegemisega nõustun oma isikuandmete töötlemisega vastavalt Auto Bassadone OÜ privaatsustingimustele.

  Soovin teeninduse aega

  Auto reg number*:
  Telefon*:
  E-post:
  Mark*:
  Teenindus*:
  Soovin rentida asendusauto*:
  Lisainfo*:
  * märgitud väljad on kohustuslikud

  * Märke tegemisega nõustun oma isikuandmete töötlemisega vastavalt Auto Bassadone OÜ privaatsustingimustele.

  Lisatud 12.04.2021

  Uus Citroën C5 X
  julgus ja innovatsioon rahuliku sõiduelamuse jaoks

  Citroen tõi avalikkuse ette uue lipulaeva C5 X, mis puhub oma originaalse disainiga suuremate autode turule sisse uue hingamise. Sõiduki disainerid kombineerisid värske C5 X-i puhul sedaani ja universaali omadused, näidates sellega taaskord Citroëni autodele omaseks muutunud innovaatilist lähenemist. Uus mudel on saadaval nii bensiinimootoriga kui ka pistikhübriidina ning pakub sõitjatele täielikku meelerahu tänu Citroën Advanced Comfort programmile, mis hõlmab nii luksuslikku reisijateruumi kui ka täiesti uut Citroën Advanced Comfort aktiivvedrustust ja Advanced Comfort istmeid. Konservatiivses D-segmendis paistab C5 X juba välimusega selgelt välja, tekitades üllatusmomente ja elevust juba esimesest silmapilgust. Tänu selgele kontseptsioonile positsioneerub C5 X Citroëni mudelivaliku tippu, kusjuures mudel on otseselt inspireeritud CXperience Concept ideeautost, mida sai esmakordselt näha 2016. aasta Pariisi autonäitusel.

     

   

  Kõrgem juhtimisasend annab parema nähtavuse

  Tavapärasest sedaanist kõrgem kliirens ja suure diameetriga 19-tollised veljed võimaldavad kõrgemat sõiduasendit mis parandab ohutust ja nähtavust. Need omadused on linnamaasturite omanike seas kõrgelt hinnatud. C5 X tagaistmel on silmatorkavalt palju ruumi tänu 2785 mm telgede vahele. Mõõtudelt: 4805 mm pikk, 1865 mm lai ja 1485 mm kõrge, paigutub ta D-segmendi keskele. Lisaks eelnevale leiab ka Citroëni värskeimalt mudelilt uuenduslikud V-kujulised LED-esituled, mida sai esmakordselt näha uue C4 juures. Tänu LED-tulede erilisele disainile ja tehnoloogiale on kõik uued sõidukid olenemata varustustasemest hetkega äratuntavad ja ei tekita kahtluski, et tegu on läbi ja lõhki Citroëniga.

  Absoluutne heaolu ja mugavus

  Isikupärastamise filosoofiast kinni pidades pakub Citroën ka C5 X rätsepatööna valminud sõitjateruume, mida iga juht saab sõidukit tellides täpselt enda maitse järgi kujundada. Kvaliteetsed ja soojad materjalid ning vankumatu tähelepanu detailidele loovad C5 X salongist koha, kus end muust maailmast eraldatuna tunda. Citroëni Advanced Comfort istmed seavad istumismugavuse valdkonnas uue etaloni ning tekitavad tunde, nagu istuksid oma elutoas. Eriline polsterdus pakub juhile ja kaasreisijatele veelgi enam mugavust, seda ka silmailu osas. Dünaamilise ja ergonoomilise istumisasendi tagab suure tihedusega polsterkiht ja paksenenud struktuurvaht, mis võimaldavad juhil tunda end pingevabalt ka pärast kõige pikemaid autosõite. C5 X on varustatud Citroëni Advanced Comfort vedrustusega, mis muudab kõikide takistuste, aukude, äärekivide ja sõidukiirust piiravate teetõkendite ületamise võimalikult mugavaks, tekitades juhile tunde justkui liikleks ta lendava vaibaga. Pistikhübriid-ajamiga mudelite puhul viiakse mugavus sammu võrra edasi Citroën Advanced Comfort aktiivvedrustusega, mille kolm režiimi võimaldavad vedrustust sõidu ajal vastavalt vajadusele veelgi täpsememalt enda vajaduste järgi reguleerida, pakkudes sedasi mugavust olenemata olukorrast. C5 X-i disainides oli Citroëni jaoks üks olulisimaid punkte ruumikus. Sõiduki esiosas pakuvad mugavad istmed ja üleliigsetest detailidest vaba armatuurlaud avarat ja puhast sõidukeskkonda, samas kui auto ruumikas tagaosa rikkaliku jala- ja pearuumiga kutsub puhkama ja lõõgastuma. Ruumikust rõhutab ka sõidukis valitsev valgusküllasus, mis on saavutatud tänu autot 360-kraadiliselt ümbritsevatele klaaspindadele, mille hulka kuuluvad ka külgaknad ja avar klaasist panoraamkatus, mille abil saab salongi vastavalt oma soovile valgusega täita.

  Kõik universaali head omadused

  Lisaks ruumikusele ja mugavusele on C5 X juures ka praktilisusele suurt rõhku pööratud. Mitmekülgsust hindavate Euroopa klientide ootustele vastamiseks on sõiduki pakiruum osaliselt disainitud universaalkerega autodest inspireerituna, seda nii mõõtmete kui ka ainulaadsete omaduste poolest. Pakiruumi mahutavuseks on 545 liitrit, mis suureneb tagumisi istmeid alla klappides 1640 liitrini, pakkudes samas tasast põrandat, laia ja funktsionaalset laadimisava, madalat lävepakku ja sirgeid külgseinu. Pakiruumi esemete paigutamine on tehtud veelgi lihtsamaks tänu mootoriga tagaluugile, millele on lisatud ka käed-vaba funktsioon. Lisaks pakiruumile leiad ka sõitjateruumist hulgaliselt nutikalt disainitud panipaiku, mis on hoolikalt kavandatud mahutama ja peitma erinevaid igapäevaseid esemeid.

  Igapäevaselt elektriline, vajadusel sisepõlemismootoriga

  Uue C5 X-i mootorivalikust leiab endale sobiva lahenduse iga juht, sest lisaks standardsetele sisepõlemismootoritele on valikus ka pistikhübriid, mis võimaldab igapäevased sõidud teha vaid elektri toel, kuid pakub samas võimalust ka pikemateks väljasõitudeks. Vaikse käivituse ja sõiduga 225 hj arendav hübriidajam toimetab elektrilises režiimis täiesti CO2 heitevabalt kuni 50 km ulatuses ja kiirustel kuni 135 km/h, millest piisab enamike kasutajate igapäevasteks toiminguteks. C5 X pakub ka tulevikuhõngulist innovatsiooni, mis on sama tähelepanuväärne kui kasulik: Extended Heads Up Display ehk avar ning värviline esiklaasile kuvatud näidukutepaneel on esimene samm liitreaalsuse suunas. See tehnoloogia, millest andis aimu juba 19_19 Concept, pakub mugavamat ja turvalisemat sõidukogemust. Autojuhid ei pea enam pilku teelt eemale suunama, et saada infot kiiruse, navigatsioonijuhiste või telefonikõnede kohta. Ühtlasi toob C5 X endaga Citroëni jaoks täiesti uue meediasüsteemi, mille põhirõhk on ühenduvusel. Puutetundliku 12-tollise HD ekraani, 4 USB Type-C pistiku ja juhtmevaba laadimisdokiga süsteem uuendab end reaalajas läbi pilveteenuste ja pakub Mirror Screen võimalust ilma et selleks tuleks oma nutitelefoni füüsiliselt pistikuga ühendada. Meediasüsteemi kasutajaliides on loodud nagu oleks see puutetundliku ekraaniga tahvelarvuti: kohandamine, seaded ja kuva eelistused ning vidinad avaekraanil. Süsteemil on ka intuitiivne, kiire ja hõlpsasti kasutatav häältuvastus – isiklik assistent, kes saab aru, mida talle öeldakse, vastab küsimustele ja täidab käske, sarnaselt isiklikule assistendile, mida pakuti 19_19 ideeautos.

  Lai valik juhiabisüsteeme muudab liiklemise turvalisemaks

  Innovatsioon ei lõppe siiski vaid reisijateruumis. Uus C5 X pakub parimat poolautonoomset 2. taseme sõiduelamust, mida kehtivad regulatsioonid lubavad. Näiteks on juhi käsutuses Highway Driver Assist süsteem, mis ühendab adaptiivse kiirushoidiku, Stop & Go ja sõidurea hoidmise abivahendiga, et juht ei peaks enam kiiruse ega sõidutrajektoori kontrollimise üle igal ajahetkel muretsema, kuna sõiduk hoolitseb kõigi nende toimingute eest ise. Lisaks eelnevale muudavad veel mitmed teised funktsioonid juhi igapäevase elu lihtsamaks. Näiteks suure ulatusega pimeala tuvastamine; tagurdamisel ristliikluse hoiatus, mis tuvastab ohud tagurdamisel; Top 360 Vision, mis muudab manööverdamise lihtsamaks, kuvades puutetundliku ekraaniga keskekraanil väliskeskkonda; Proximity käed-vaba juurdepääs, mis lukustab ja avab uksed automaatselt, kui juht sõidukile läheneb või selle juurest lahkub. C5 X, saadaval nii bensiinimootoriga kui ka pistikhübriidina, jõuab müügile 2021. aasta teisel poolel.

   

  Töölaua versioon